Vznik CSS programu je reakcí Google na rozhodnutí Evropské komise, která požaduje, aby Google ve výsledcích vyhledávání poskytoval ostatním srovnávačům zboží stejný prostor jako své službě Google Nákupy.

Následně vzniklo ujednání, ve kterém se Google zavázal dát ostatním srovnávačům zboží 20 % výhodu oproti své vlastní službě. Díky tomu vznikl program Comparison Shopping Partners, přes který lze inzerovat se sníženou cenou za proklik[1][1]
Neboli CPC.
.

Jak celý program funguje?

Díky uvolnění programu a splnění náročných podmínek jsme přišli s vlastním řešením, které je dostupné pro každého, kdo chce využít výhod našeho CSS programu Áčkové ceny.

Při každém vstupu do aukce je vypočítán poplatek. Ten je pokaždé jiný a může být ve výši až 20 % z dané CPC. Zapojením do našeho CSS programu tento poplatek odpadá. Klienti tedy ušetří finance, které mohou dále investovat.

Změní se pouze text pod hodnocením jednotlivých produktů v Shopping kampaních. Produkty stále směřují na klientův web a proces inzerce zůstává stejný.

Zobrazení v Google nákupech.

Zobrazení produktu v Google Nákupech.

Kde se reklamy na moje produkty zobrazí?

Reklamy v Nákupech vkládané službami CSS [včetně Nákupů Google] se zobrazují na hlavní stránce s výsledky vyhledávání Google. Aby nedocházelo k omylům, zobrazují se také na webu služby CSS, která je vložila [v případě Nákupů Google je to web google.com/shopping].

Pokud nejste naším klientem, zapojením do našeho CSS programu nezískáme přístupy k vašemu Google Ads ani Google Merchant Center. Vše se jednoduše přesune pomocí zaslání jednoho e‑mailu, který používáte pro Google Merchant Center. Je důležité i zmínit, že nebudeme mít přístup k produktům a datům, které jsou jinak viditelné v klasickém rozhraní.

Dosavadní kampaně, které máte nastavené v rámci Google Ads, nemusíte nijak měnit. Pokud nedojde k úpravě rozpočtu, zvýší se míra viditelnosti reklam a prokliků za stejnou cenu, a to díky úspoře až 20 %.

CSS program ackoveceny.cz

Náš CSS program Áčkové ceny.

Zapojení do našeho CSS programu

Jednoduše nás kontaktuje přes stránku Advisio nebo Áčkové ceny. Program je určen nejen pro firmy, ale i pro marketingové agentury. Domluvíme se s vámi na spolupráci a na následných krocích k zapojení. Jakmile dojde k aktivaci, začnete využívat výhody tohoto programu. Bez dlouhého čekání.

Štítky: CSS partner program Google marketing konference Placená reklama PPC

Jan Březovský

Jan Březovský [1]
[1] PPC Specialist

Sleduju PPC trendy, ladím vaše kampaně a chystám se proplout Karibik na výletní lodi.