Úspěch kampaně nezávisí jen na originálně zvolené formě, ale také na vhodné propagaci. Co se skrývá pod značkou ROCKWOOL, teď už nejen v Maďarsku vědí i ti, které téma tepelné izolace dosud nechávalo chladnými.

Představení klienta ROCKWOOL

O klientovi ROCKWOOL.

Eko revoluce v zateplování

Skupina ROCKWOOL je světovým lídrem ve výrobě izolačních materiálů z kamenné minerální vlny. Už od roku 1909 ví, jak na tepelnou izolaci v duchu ekologického cítění. ROCKWOOL v současnosti vlastní celkem 46 výrobních závodů na 5 kontinentech a v 39 zemích.

Rozjezd dlouhodobé spolupráce napříč Evropou

Se skupinou ROCKWOOL jsme si plácli už v roce 2018. Měli jsme tehdy na starost PPC kampaně [Google Ads, Sklik] v České republice a na Slovensku. Spokojenost se spoluprací byla na obou stranách, a tak nám klient přidělil i správu Facebook Ads. Od roku 2020 jsme se začali starat o on-line kampaně pro polský, maďarský a litevský trh.

Sázka na soutěž a hra na správnou notu

Úkol zněl jasně: zvýšit povědomí o značce v Maďarsku tak, aby značka ROCKWOOL fungovala jako synonymum kvalitní tepelné izolace. Neopomenutým cílem kampaně byl také sběr leadů skrze formulář. Skupina ROCKWOOL očekávala 500 leadů.

Soutěž tedy probíhala v Maďarsku v období od 19. října do 12. listopadu 2020. Šance vyhrát 100 m² kamenné vlny jen díky kliknutí na odběr newsletteru byla pro všechny, kteří se zajímají o zateplení staveb, lákavá. Každá soutěž ale potřebuje propagaci. Nebylo na co čekat, a tak jsme to do světa vybubnovali PPCfacebookovou reklamou.

Správné cílení je základ, a proto jsme si dali záležet na akviziční kampani. Uživatele přivedla přímo na vstupní stránku s informací o soutěži a formulářem k vyplnění, který byl hlavní konverzí.

I reklama se může chovat ekologicky – ví, že není na škodu recyklovat. Nasbíraná publika jsme tak využili k remarketingu a v budoucnu budou sloužit jako základ pro další kampaně.

Facebook reklama ROCKWOOL

Facebook reklama příspěvku ROCKWOOL.

Facebooková smršť

Už po prvním dni bylo z výsledků Facebooku zřejmé, že očekávat pouhých 500 leadů by bylo zbytečně pesimistické. Rozhodli jsme se tedy nepřerušovat podle všeho efektivní a v té chvíli už zaběhnutou optimalizaci na landing page views.

Na finální počet 6 848 registrací do soutěže z FB reklamy jsme se dostali i při zachování rozpočtu. Ten byl poměrně omezený, a proto jsme využili optimalizace CBO[1][1]
Optimalizace rozpočtu kampaně.
 a rozdělení publik na dvě zhruba stejně početné skupiny.

Do zajímavých čísel se reklama dostala také co do počtu impresí [1 656 857] i unikátního zobrazení jednotlivým uživatelům [419 774].

Skoky na webu

Grafy a výpočty nelžou – vždycky potěší, když je možné se na vlastní oči přesvědčit o tom, že kampaň, na které usilovně pracujete, zafungovala. V době konání soutěže a její propagace došlo na stránce ke skokovému nárůstu návštěv.

Výrazný nárůst návštěvnosti webu ROCKWOOL

Výrazný nárůst návštěvnosti webu ROCKWOOL.

Spokojenost na obou stranách

Dosažení mnohonásobně vyššího počtu leadů a přivedení nezvykle velkého množství návštěv na web je znakem vydařené kampaně, ze které jsme se neradovali jen my v [Advisio], ale i náš klient ROCKWOOL, který plánuje obdobné kampaně také v jiných zemích.

Vyjádření klienta ROCKWOOL

Vyjádření klienta ROCKWOOL.

Vyjádření Patrik Koziel

Vyjádření našeho Patrika.

Štítky: digital marketing digitální marketing facebook inspirace případová studie sociální sítě

Aneta Vymětalová

Aneta Vymětalová [1]
[1] Account Manager

Zapálená pekařka a turistka se zálibou v Geocachingu.

Související články

Klient Super zoo
Tereza Kučková

Tereza Kučková

6. 5. 2020 7 minut čtení

  • [Aktuality]
  • [Případová studie]

Když domácí mazlíčci vládnou sociálním sítím

Super zoo patří mezi jednoho z nejznámějších a nejrozšířenějších prodejců chovatelských potřeb u nás. O jejich digitální stopu se staráme už od roku 2015.…

Chyť a pusť a naše kampaně
Lenka Kolářová

Lenka Kolářová

11. 6. 2019 5 minut čtení

  • [Aktuality]
  • [Případová studie]

Pokládáme červené koberce a rozdáváme zlaté trofeje

Když se řekne mezi rybáři „chyť a pusť“, vybaví se jim nejen způsob lovu ryb, ale také stejnojmenný e-shop. Pro oblíbenou rybářskou speciálku zajišťujeme služby už…

Dopravní podnik Ostrava sociální sítě
Radka Legerská

Radka Legerská

2. 5. 2019 5 minut čtení

  • [Aktuality]
  • [Případová studie]

Spojujeme Ostravu na sociálních sítích DPO

Dopravní podnik Ostrava a.s. nás oslovil na podzim roku 2017. Chtěli poradit jak na firemní sociální sítě. Svůj Facebook, stejně jako ostatní sociální sítě, si…