Před rokem se AdVisio zúčastnilo osmého Ovacopi, a protože se nám tam opravdu, ale opravdu líbilo, nemohli jsme si nechat ujít další ročník. A koho jste tam mohli od nás potkat? Naše copy děvčata a jednoho zástupce PPC týmu. A teď rovnou k samotné akci.

Ovacopi se konalo, stejně jako minulý rok, v Impact Hub Ostrava ve večerních hodinách a na programu byly 3 přednášky, ale výjimečně 4 přednášející! Ty si „zdrbneme“ níže :).

Při registraci jsme si mohli vybrat ze zápisu na papír nebo do tabletu. Některé z nás to mírně rozrušilo, neboť jsme nečekali hned z počátku takové moderní vymoženosti. V obavách, že nás tablet kousne, si většina zvolila papírkovou metodu. Našlo se ale i několik odvážlivců, kteří sáhli po tabletu.

Po registraci jsme dostali další krásnou placku Ovacopi do sbírky a před usazením jsme si ještě odskočili pro sklenku bílého vína, abychom si akci užili, jak se patří. A abychom nevypadali jako alkoholici, dodáme, že to byla naše první a poslední.

A jdeme na to!

V úvodu nás mile přivítala organizátorka Květka Lišková, která zřejmě neměla obzvlášť výřečný den, ale my ji to rádi prominuli, neboť nás i tak velmi bavila a jsme moc rádi, že tuto akci znovu zorganizovala.

IMG_20160226_201213

Jako první nastoupila Maru Kortanová a Roman Hřebecký s přednáškou „Copywriting jako služba zákazníkovi“. Celou půlhodinou jsme si náramně užili a bedlivě poslouchali. Z našeho pohledu označujeme tuto přednášku jako nejpraktičtější a nejpovedenější. Obsahovala vše, co by měla – jasné ukázky toho, co a jak udělali, jak vylepšili původní obsah a jak našli gró daného podnikání a přenesli to na web a do textu. Za nás palec nahoru.

12670937_973044902778956_8778137942725963837_n

Foto by Jakub Kotzot

A jedeme dál!

Po krátké přestávce se slova ujal Lukáš Gregor s jeho „Zlaté tele osobní produktivity“. Lukáš působil velmi sympaticky a už během prvních minut jsme poznali, že se v tomto oboru pohybuje jako ryba ve vodě a ví přesně, o čem mluví. Celkově jsme ale měli pocity rozporuplné, některým z nás se přednáška zalíbila, některé ale příliš nenadchla. Přednáška byla pojata s humorem a na plátně se míhaly vtipné obrázky. Na tom není vůbec nic zlého, avšak zpětně si nedokážeme moc vybavit, co přesně bylo náplní přednášky, za to záběry z filmu Rocky, Big Lebowski a Pán prstenů si pamatujeme moc dobře. A málem bychom zapomněli na levitující míčky v hlavě představující naše úkoly a povinnosti! Ty nás také pobavily a k našemu překvapení jsme zjistili, že nejsme sami, komu v hlavě probíhá losování šťastných 10.

Ovacopi

Foto by Jakub Kotzot

A finishujem!

Jako poslední jsme shlédli Petra Rubáčka s přednáškou „Proces je král, vztah je bůh“. Na Petrovi šlo poznat, že na „pódiu“ je trochu nesvůj, ale musíme uznat, že si vedl velmi dobře. A co na nás udělalo největší dojem? Dlouhá jednání Petra a jeho týmu se samotnými klienty. Dá se říci, že téměř s klienty „bydlí“, jen aby pochopili podstatu jejich podnikání a dokázali to uchopit z té správné strany. Své kouzlo měla také otázka „3 věci, které mě ovlivnily“. Zodpověděla ji samotná Květka, která, jak jsme zjistili, je krásným příkladem toho, že pokud se člověk chce změnit, musí jen chtít.

5422_973045892778857_98042224211191328_n

Foto by Jakub Kotzot

Suma sumárum, páteční večer jsme si skvěle užili a jsme rádi, že máme možnost se takové akce zúčastnit. Poslechli jsme si příběhy zajímavých lidí, seznámili se s novými tvářemi a nechali se inspirovat a motivovat. Jen škoda, že ten den tak rychle utekl. Ale to nevadí, protože než se nadějeme, bude tady další Ovacopi a AdVisio bude opět u toho!

Eliška Reznerová

Eliška Reznerová [1]
[1] Copywriter

Copywriterka, která s klávesnicí randí už přes 4 roky a objevuje krásy lesů. V Advisio už bohužel nepracuje, ale v oboru dál úspěšně pokračuje.